Registration

Invitational Pairs
No. Players
1 Maija Romanovska Martins Lorencs
2 Kauko Koistinen Elizaveta Gavrilova
3 Erikas Vainikonis Andrei Arlovich
4 Vitautas Vainikonis Jelena Alfejeva
5 Sergejs Birins Janis Neimanis
6 Uldis Bethers Jurijs Balasovs
7 Janis Bethers Janis Bendiks
8 Aigars Kalvitis Karlis Rubins
9 Zita Stamere Nauris Armanis
10 Paula Leslie Solvi Remen
11 Ingar Hansen Are Sivertsen
12 Dagnija Dirba Egons Lavendelis (s)
13 Arunas Jankauskas Maris Matisons
14 Gundega Ozolina Dainius Minelga
15 Janis Romanovskis Maris Purgailis
16 Ugis Jansons Bruno Rubenis
17 Aivar Tihane Tonno Vahk
18 Martin Maasik Albert Pedmanson
19 Mirjam Iher Jasper Vahk
20 Ilze Mikelsone Martins Balodis
21 Aigars Germanis Ivars Rubenis
22 Janis Ozols Alvils Berzinskis
23 Ilze Andersone Egons Lavendelis (j)
24 Dace Rostoka Ivars Bebriss
Open Teams Tournament
No. Name Players
1 RIGAINVITES.LV Maija Romanovska, Martins Lorencs, Sergejs Birins, Janis Neimanis, Ugis Jansons, Bruno Rubenis
2 MARUPE Jurijs Balasovs, Janis Bendiks, Janis Bethers, Uldis Bethers, Ivars Rubenis, Aigars Germanis
3 RTU Egons Lavendelis (j), Ilze Andersone, Janis Ilzins, Lauris Lauks
4 Bridgescanner Vitautas Vainikonis, Arunas Jankauskas, Erikas Vainikonis, Andrei Arlovich
5 BK Sigulda Jelena Alfejeva, Karlis Rubins, Kauko Koistinen, Juliuss Sigurjonsson
6 Optimisti Ivars Zarumba, Andrejs Timofejevs, Janis Ozols, Alvils Berzinskis
7 Leslie Paula Leslie, Solvi Remen, Ingar Hansen, Are Sivertsen
8 AKQJ Ivars Bebriss, Dace Rostoka, Egita Ermane, Sergejs Cerepovs, Vladimirs Gonca
9 Pia Pia Petaja, Maria Tulonen, Gundega Ozolina, Dainius Minelga, Dagnija Dirba, Egons Lavendelis (s)
10 RSP Elizaveta Gavrilova, Eriks Vilunas, Toms Jansons, Ralfs Rubins, Edgars Olla
11 Miki Martin Maasik, Albert Pedmanson, Ilze Mikelsone, Martins Balodis
12 Dusmigas Zilites Aivar Tihane, Tonno Vahk, Mirjam Iher, Jasper Vahk
Open Pairs Tournament
No. Players
1 Maija Romanovska Janis Bendiks
2 Uldis Bethers Jurijs Balasovs
3 Jaak Simm Eriks Vilunas
4 Janis Romanovskis Maris Purgailis
5 Jelena Alfejeva Karlis Rubins
6 Ilze Mikelsone Adrians Imsa
7 Sergejs Birins Janis Neimanis
8 Janis Ilzins Lauris Lauks
9 Ilze Andersone Egons Lavendelis (j)
10 Kauko Koistinen Juliuss Sigurjonsson
11 Erikas Vainikonis Andrei Arlovich
12 Vitautas Vainikonis Arunas Jankauskas
13 Ivars Zarumba Andrejs Timofejevs
14 Janis Ozols Alvils Berzinskis
15 Inese Broka Jolanta Gundega Broka
16 Dace Rosotoka Ivars Bebriss
17 Dainis Barups Antra Ilzina
18 Andris Smilgajs Ugis Jansons
19 Paula Leslie Solvi Remen
20 Ingar Hansen Are Sivertsen
21 Dagnija Dirba Egons Lavendelis (s)
22 Bruno Rubenis Jevgenij Antonov
23 Ivars Rubenis Aigars Germanis
24 Pia Petaja Maria Tulonen
25 Gundega Ozolina Dainius Minelga
26 Oleg Sirotin Aleksis Zalitis
27 Martin Maasik Albert Pedmanson
28 Elizaveta Gavrilova Rudolfs Barons
29 Ralfs Rubins Toms Jansonss
30 Edgars Olla Davis Nelsons
31 Andris Putnins Janis Irbe
32 Mirjam Iher Tiit Hendrik Piibeleht
33 Toivo Jullis Tonis Pleksepp
34 Reti Ulper Rao Zvarovski
35 Lina Stakena Tomas Stakenas

Contacts

To register for the tournament please contact:

Maija Romanovska

E-mail: maija-r@mail.com

Phone: +371 26427170

 

Karlis Rubins

E-mail: k.rubins@inbox.lv

Phone: +371 29724610

Information Supporters and Sponsors

BridgeScanner Klio Group Akvedukts